DZIEŃ POSTACI Z BAJEK U KOTKÓW

    W poprzednim roku szkolnym, kiedy to głównym zadaniem naszej placówki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u dzieci, dzień ten obchodzony był bardzo hucznie. W tym roku postanowiliśmy także nie rezygnować z tego wartościowego święta. W piątek 5 listopada przedszkolaki zjawiły się w przedszkolu pięknie poprzebierane w bajkowe postacie. Wśród dziewczynek nie zabrakło księżniczek, Myszek Minni, był też Czerwony Kapturek. Chłopcy to w zdecydowanej większości superbohaterowie na czele ze strażakiem, który superbohaterem jest na sto procent :)
       Dzień upłynął nam pod znakiem tradycyjnych, niosących dobre i mądre treści, baśni. Przedszkolaki brały udział w mini konkursie dotyczącym klasycznych baśni takich, które i my dorośli pamiętamy z dzieciństwa. Jednak hitem okazała się zabawa para teatralna, w którą zaangażowały się wszystkie dzieci… nie był potrzebny perfekcyjny strój, a kilka atrybutów pasujących do danej baśni oraz mnóstwo wyobraźni i kreatywności. Muszę przyznać, że niektóre dzieci mają naprawdę spory potencjał aktorski.
      Nie zabrakło także zabaw w przebieranie się w różne bajkowe postacie (dziękujemy  cioci Karolince za wspaniałe gadżety do przebierania), skocznych przebojów dziecięcych, żywiołowego tańca, które dostarczyły wiele radości naszym dzieciom.
R. Krzyżak