DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I SPRZĄTANIE ŚWIATA – KOTKI

Miniony tydzień, podobnie jak poprzedni , obfitował w ciekawe wydarzenia.

W poniedziałek 20 września obchodziliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Wiadomo, że to dla dzieci dzień niezwykły i dlatego postaraliśmy się go uatrakcyjnić. Pogoda popsuła nam szyki, bo planowaliśmy w ten dzień urządzić piknik na placu zabaw. Jednak z pogodą się nie dyskutuje…. mimo wszystko udało się fajnie zorganizować ten dzień w sali przedszkolnej. Nie zabrakło ciekawych zabaw, tych które zawsze sprawiają frajdę dzieciakom, czyli: zabaw z chustą animacyjną, z sigumą, z balonami – wszystko w rytm muzyki. Było malowanie twarzy i bańki mydlane. Działo się u nas, działo ….:). Rodzice jak zwykle zadbali o słodki poczęstunek dla dzieci, za co im bardzo dziękujemy.

       23 września we czwartek aura na tyle się poprawiła, że mogliśmy udać się zaopatrzeni w odpowiednie rękawice, worki i przede wszystkim wiedzę – po co to robimy – na sprzątanie terenu wokół budynku, w którym mieści się nasz oddział przedszkolny. Zajrzeliśmy także bystrym okiem „rzucić” na okolice WDLu oraz drogi prowadzącej do pobliskiego mostu. Oczom i dłoniom przedszkolaków nie umknął nawet najmniejszy śmieciuszek. Jakież było nasze zdziwienie (bardzo pozytywne), gdy stwierdziliśmy, że śmieci i odpadków jest znacznie mniej niż w poprzednich latach. Wniosek nasuwa się tylko jeden : albo teren wokół nas posprzątały w nocy krasnoludki, albo ludzie po prostu zaczęli myśleć!!!! Należy stwierdzić, że świadomość ekologiczna naszych przedszkolaków jest bardzo wysoka, dlatego tak mocno zaangażowały się w 28 już odsłonę Akcji Sprzątania Świata, pod jakimż wymownym hasłem MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ. Życzmy sobie wszyscy, samych mądrych ludzi wokół nas, może wtedy nasza planeta rozkwitnie na nowo. 

                                                    R. Krzyżak

 Zapraszam do obejrzenia zdjęć