DZIEŃ STRAŻAKA W GRUPIE SÓWEK

4 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzieci z grupy Sówek wtorkowy poranek rozpoczęły od przypomnienia numerów alarmowych i lektury tekstów literatury dziecięcej o tematyce strażackiej, a następnie wypowiadały się na temat tego kim są strażacy, co robią, jak dzielnie ratują nasze życie. Potem na dzieci czekały strażackie zajęcia logopedyczne – fonacyjne, artykulacyjne, logorytmiczne i oddechowe. Wszystkie cieszyły się zainteresowaniem. Tego dnia nie zabrakło także zabaw tematycznych, wielu spektakularnych akcji małych strażaków zakończonych sukcesami. Był też czas na doskonalenie umiejętności wycinania nożyczkami i komponowania na kartce papieru wozu strażackiego.
Z obserwacji wynika, że dzieci bardzo lubią temat straży, bohaterskich czynów strażaków, gaszenia pożarów, ratowania ludzi z wielu trudnych sytuacji, niezależnie od daty widniejącej w kalendarzu. 

A. Piechnik

Zapraszam do obejrzenia zdjęć