DZIEŃ ZIEMI U PSZCZÓŁEK

Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Głównym celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Pszczółki już od poniedziałku przygotowywały się na ten dzień. Dzieci uczyły się, jak żyć ekologicznie, jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Punktem kulminacyjnym był happening ekologiczny uliczkami naszej pięknej miejscowości, który stał się już naszą tradycją. Przedszkolaki trzymając w rękach transparenty zawierające ekologiczne hasła dzielnie maszerowały i nieoszczędzały swojego głosu, aby dotrzeć i przekonać wszystkich nieprzekonanych, że to my jesteśmy odpowiedzialni za naszą Planetę Ziemie, bo to my jesteśmy jej mieszkańcami. Od nas zależy jak będzie ona wyglądać. Troszczmy się o nią!!!

P. Wymazała

Zapraszam do obejrzenia zdjęć