DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W GRUPIE PSZCZÓŁEK

W piątek 22 listopada przedszkolaki grupy Pszczółek obchodziły Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada. Symbolem tego święta jest słoneczko, więc, aby było jaśniej oraz radośniej w ubiorze naszej grupy dominował kolor żółty. Tego dnia wszystkich obowiązywał uśmiech, przyjazne nastawienie do innych, ciepłe spojrzenia a także serdeczne i miłe gesty. Przedszkolaki przypomniały sobie jakie mamy magiczne słowa i w jakich sytuacjach je używamy. Rozmawiały o tym jak być życzliwym dla innych. Wszystkie pszczółki z zainteresowaniem uczestniczyły w wybranych na ten dzień zabawach ruchowych. Pierwszą z nich była zabawa „Witamy się”, dzięki niej przypomniały sobie sposoby powitania z innymi, którym zawsze towarzyszył uśmiech. Kolejna zabawą była „Pajęczyna przyjaźni”, podczas której za pomocą kłębka wełny stworzyliśmy pajęczynę. Przekazując kłębek innej osobie, każdy mówił jej coś miłego. Następna zabawa pt. „Przybij piątkę” polegała na powitaniu pod chusta animacyjną. Na zakończenie dnia „Pszczółki” stworzyły dla swojego kolegi lub koleżanki piękne laurki „od serca”. W tym dniu nie zabrakło niespodzianki dla rodziców. Każdy z nich mógł skorzystać ze specjalnych kuponów, które można było ze sobą zabrać na miły początek dnia. To był naprawdę dzień przepełniony życzliwością, empatią i radością. Bardzo miło było świętować takie nietypowe święto ;)

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć