EKO WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 11 i 18 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach zadania ” Podejmij misję.  Ogranicz emisję.  Przedsięwzięcie edukacyjno- promocyjne poświęcone przeciwdziałaniu zanieczyszczeniu powietrza”. Zajęcia poprowadziła
p. Agnieszka Michałek, która w  przystępny sposób opowiedziała dzieciom o zjawisku SMOGU, o jego skutkach dla zdrowia ludzi, zwierząt, roślin… całego środowiska. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą dotyczącą: segregacji śmieci,  czystych źródeł energii oraz sposobu ich pozyskiwania –  nie umknęło to  uwadze prowadzącej.
Nasze przedszkole dokłada wszelkich starań, aby treści proekologiczne były mocno eksponowane, gdyż wiąże się to z przyszłością kolejnych pokoleń.
Na zakończenie warsztatów  każde dziecko otrzymało  pudełko puzzli o treści ekologicznej.
mgr R. Krzyżak