GOŚCIE CZYTAJĄ MOTYLKOM

Nasza grupa miała przyjemność podejmować w tym tygodniu przemiłych gości. W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” odwiedziła nas mamusia Maksia, pani Iwona Duśko. Mama Maksia przeczytała nam bajkę „Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji” Aleksandry Sepielak, gdzie w opowiadaniu „Kasia ma głupi pomysł” dzieci miały okazje posłuchać o tym jak możemy kulturalne wyrażać opinie i swoje zdanie. Pani Iwonka jest także policjantką – co bardzo ładnie wpisuje się w nasz tygodniowy temat o bezpieczeństwie na drodze i w domu- i razem z dziećmi powtórzyła zasady bezpiecznego poruszania się przy drodze. To owocne spotkanie minęło w bardzo radosnym nastroju..

Drugim gościem była nasza pani Renia Kurek, która od czasu do czasu odwiedza nas i nastraja spokojem i ciepłem. Pani Renia przygotowała dla nas bajkę z serii „Mądre bajki” o kociej rodzinie, w której mama wybrała się na urlop i pozostali domownicy zmuszeni zostali do prac domowych i większej samodzielności. Pani Renia rozmawiała z dziećmi o ich obowiązkach domowych, o odczuciach gdy mama wyjeżdża i zostają z tatą. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi opiniami i odczuciami.

Oba spotkania upłynęły w miłej atmosferze. Dzieci bardzo lubią odwiedziny naszych rodziców i przyjaciół przedszkola. Już oczekujemy następnego…

Zapraszamy do fotorelacji

Jot.Zet.