GRUPA TEATRALNA „BAŚNIOWA KAPELA” GOŚCI W PRZEDSZKOLU

We wtorek 5 października zawitała do naszego przedszkola rozśpiewana grupa teatralna „Baśniowa Kapela” z Jerzmanowic. Ten duet gościł w lipnickim przedszkolu wiele lat temu, jeszcze w starym budynku i wtedy wzbudził zachwyt społeczności przedszkola. Ty razem wystawiono dla dzieci spektakl muzyczny pt. „Przyjaciel smoczek”. Przedszkolaki poznały ciekawą opowieść o tym, skąd wzięła się nazwa „smoczek” oraz jak bohaterka się z nim pożegnała. Nie brakło energetycznej muzyki wykonanej na żywo i poruszenia wśród słuchaczy. Jeśli dzieci w domach w kółko śpiewają piosenkę „Kubki smakowe, kubki smakowe…”, albo „Żółwik, beczka i piąteczka…” to właśnie dwie z kilku piosenek, jakie z łatwością wpadły im w ucho. Przedszkole otrzymało w prezencie dwie autorskie płyty z nagraniem wyżej wymienionego słuchowiska wraz z piosenkami i autografem. Widać, że dzieci tęskniły za teatrem na żywo. A będzie jeszcze jedna taka okazja na wiosnę.

Beata Pajor

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć