„HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!”

Magiczny grudzień minął pod znakiem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Nie brakło rozmów na temat Adwentu czy zwyczajów wigilijnych, czytanek o Betlejem, oglądania bajek o tematyce świątecznej. Najpierw wraz z dziećmi wystroiliśmy choinkę ozdobami wykonanymi własnoręcznie. Co dzień dzieci miały do wykonania jedno lub kilka zadań adwentowych, ukrytych w świątecznych skarpetach. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych wycinając pierniczki, a następnego dnia dekorując je kolorowo. Nie zabrakło okazji do śpiewu kolęd i pastorałek. Na piętrze powstała okazała szopka betlejemska, przy której dzieci śpiewały kolędy.  Przygotowania do Świąt uwieńczyła przedszkolna Wigilia 23 grudnia. Wtedy we wspaniałej kameralnej atmosferze połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie dobre życzenia oraz przy melodii kolęd, zjedliśmy wigilijny obiad. To był prawdziwie magiczny czas…

B. Pajor

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć