Historia lipnickiego przedszkola – od Ochronki do Przedszkola Samorządowego

Blisko trzy miesiące trwało przygotowanie podróży w czasie, by poznać historię naszego lipnickiego przedszkola. Trzeba było przejrzeć karty wielu kronik przedszkolnych i urszulańskich od 1962 roku oraz przeprowadzić niejedną rozmowę ze świadkami cennych wydarzeń. Nie brakowało różnicy zdań podczas redagowania tekstu czy wyboru odpowiednich fotografii – wszystkie wydawały się nam niezwykle ważne. I oto z okazji przypadającej w czerwcu 2022 roku 60 rocznicy założenia Państwowego Przedszkola w Lipnicy Murowanej – powstała niezwykła wystawa fotografii od czasu działania Ochronki, aż do uroczystego otwarcia i nadania imienia przedszkolu w obecnych murach. Serdeczne podziękowania ślę wszystkim serdecznym osobom, które wsparły mnie w sfinalizowaniu tego przedsięwzięcia: pani Joannie Grabarz za wybór fotografii, pani Renacie Krzyżak za zredagowanie tekstu, pani Renacie Kurek za recenzję, panu Grzegorzowi Kępa za pomoc techniczną, pani Arletcie Piechnik za rozplanowanie i montaż ram oraz mojemu mężowi, Rafałowi – za projekt, druk, oprawę fotografii i montaż całości. Zapraszam wszystkich w tę sentymentalną podróż do przeszłości. Z pewnością niejeden z nas odnajdzie tutaj siebie albo swoich bliskich.

Pomysłodawczyni projektu, Beata Pajor

.

Historia lipnickiego przedszkola

Fotorelacja z powstawania galerii