JAK MOTYLKI DBAJĄ O ZDROWIE NA PRZEDWIOŚNIU

O tym,  że wiosna się zbliża – wie każdy. Ale czy każe dziecko wie, jak należy zadbać o zdrowie w tym czasie, aby nie chorować często (lub wcale)? Motylki cały tydzień utrwalały zdrowe nawyki, rozumiejąc powagę sytuacji. Obejrzały bajkę muzyczną „O Tadku niejadku, babci i dziadku” Ewy Chotomskiej. Dowiedziały się, że należy zdrowo jeść i nie grymasić przy jedzeniu. Potrafiły wymienić zalety zjadania owoców, warzyw, nabiału, mięsa, picia wody itp. Dzieci samodzielnie wykonały nawet zdrowe wiosenne kanapki, finalnie zjadając je co do okruszka. Po tym warsztacie wielu z nich niemal w każdy dzień robi kanapki całej swojej rodzinie. Motylki poznały słynne powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch!” i codziennie zażywały ćwiczeń i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Ponadto dzielnie, po kilkakroć, przechodziły przez przygotowaną ścieżkę sensoryczną, stymulując receptory znajdujące się w skórze i mięśniach dłoni i stóp. Motylki wiedzą, że higiena jest równie potrzebna dla zdrowia. Bardzo dokładnie i chętnie szorowały dłonie oraz ząbki. Dowiedziały się o skutkach nadmiernego zjadania słodyczy i w ogóle produktów niezdrowych. A nade wszystko dzieci są świadome, że należy pić dużo wody. Ten poznany pakiet jest gwarancją przezwyciężenia wiosennych infekcji. Wszystkim życzymy zdrowia!

Beata Pajor

Zapraszam do obejrzenia zdjęć