JESIEŃ I ZIMA W GRUPIE SÓWEK

Kiedy nadchodzi moment zmian pór roku, w grupie Sówek goszczą dwie najbardziej zainteresowane: tym razem pani Jesień i jej młodsza siostra Zima, która tego roku zrobiła kilka psikusów w pogodzie swej starszej siostrze. Dzieci z entuzjazmem przyjęły gości, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat pór roku, świetnie potrafiły wskazać charakterystyczne oznaki jesieni i zimy. Jesień i Zima zaprosiły dzieci do energetycznej zabawy muzyczno – ruchowej w wirujące płatki śniegu a po chwili do zabawy w odszukiwanie par płatków śniegu. Następnie pory roku postanowiły podzielić dzieci na dwie drużyny – drużynę jesienną i zimową, po czym stoczyły do muzyki zaciętą bitwę na śnieżki – papierowe kulki. Pani Jesień i jej drużyna zdecydowanie zwyciężyła. Zimowa drużyna swoim godnym przeciwnikom pogratulowała wygranej brawami. Dzieci wysłuchały także przepięknie ilustrowanego opowiadania „Co to jest ten śnieg?” i pożegnały się z gośćmi.
Tego typu zajęcia zapadają w pamięć dzieciom i łatwiej im zrozumieć następstwo pór roku. Doskonale się przy tym bawią… i chyba nie tylko one ;)

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć