„KIM ZOSTANĘ W PRZYSZŁOŚCI?” – MISIE POZNAJĄ ZAWODY

Miniony tydzień upłynął pod znakiem poznawania różnych zawodów. Misie najpierw wypowiadały się na temat zawodów i pasji swoich kochanych rodziców. I oto wszyscy dowiedzieli się, że mamy wielu budowniczych, ekspedientek, pracowników biurowych itp. Ale też poznali nowe zajęcie. Otóż na pytanie: „Czym zajmuje się Twój tatuś?” padła odpowiedź: „Pracuje”. „A gdzie pracuje?”. „W pracy!” – odpowiedział  jeden z Misiów, jakby to było oczywiste. I kolejne pytanie: „Jak nazywa się osoba, która sprząta?” – „Mama!” – wykrzyczały dzieci. Tak poprzez zabawy ruchowe poznały Misie zawód piekarza, pilota samolotu, praczki, kierowcy itd. A dzięki warsztatom kulinarnym przyjrzały się kostiumowi piekarza, śledziły proces wykonania ciasta chlebowego i wykonały samodzielnie bułeczki, które smakowały wyśmienicie! W ostatnim dniu tygodnia Misie miały możliwość same wcielić się w role kosmetyczek, fryzjerów, lekarzy, mechaników samochodowych, dentystów, kucharzy oraz klientów czy pacjentów, bawiąc się w przygotowanych kącikach zawodowych. Spokojnie, włosów nikt nie stracił, zęba nie wyrwał, nie poparzył palców. Za to każdy Miś poczuł się taki dorosły!

B. Pajor

Zapraszam do obejrzenia zdjęć