KOSMICZNY TYDZIEŃ W GRUPIE SÓWEK

„Krążą planety dookoła Słońca,
każda po swym torze wiruje bez końca,
Krążą planety, wokół gwiazd miliony,
pewnie pan Kopernik byłby zachwycony”.

Miniony tydzień upłynął najstarszym przedszkolakom pod hasłem „Nie jesteśmy sami w kosmosie”. Sówki uwielbiają ten temat i wiele już o nim wiedziały, ale mimo tego, były chłonne wiedzy i nowych doświadczeń. O poranku codziennie brały udział w kosmicznych zabawach muzyczno – ruchowych. Poznały kilka ważnych szczegółów z życia Mikołaja Kopernika, w formie zabaw poznały jego teorię a także piękną piosenkę o sławnym Polaku astronomie. Rozwiązywały również kosmiczne zadania poprzez zabawy z kodowaniem. Gimnastykowały buzie i języki z planetą Ziemią. Codziennie wzbogacały oraz utrwalały wiadomości na temat planet, nazw, wielkości oraz ich kolejności w Układzie Słonecznym. Stworzyły własny układ choreograficzny do piosenki „Marsjanek”. Wykonywały z zapałem tematyczne prace plastyczne – płaskie i przestrzenne, na których można było podziwiać rakiety, kolorowe planety, pojazdy Ufo i kosmitów. Słuchały czytanej literatury dziecięcej dotyczącej kosmosu, a także oglądały Atlas kosmosu. Cieszy fakt, że organizując w sali kącik kosmiczny dzieci chętnie włączały się w jego aranżowanie przynosząc do przedszkola książki, lub zabawki edukacyjne związane z tematem. 
Dzięki wspaniałej pogodzie codziennie odwiedzaliśmy plac zabaw, a dzieci, tak sądzę, rozpierała kosmiczna energia pochodząca od Słońca.

A. Piechnik

Zapraszam do obejrzenia zdjęć