4 maja dzieci z oddziału przedszkolnego z Lipnicy Dolnej wybrały się z wizytą do remizy OSP w Lipnicy Dolnej na spotkanie ze strażakami. Powitała nas miła reprezentacja lipnickich strażaków ochotników: p. Sławek Marzec i Kubuś Skórka. Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej, niebezpiecznej
i odpowiedzialnej pracy strażaka. Dowiedziały się jak nazywają się sprzęty gaśnicze, miały możliwość wsiąść do samochodu strażackiego, a nawet ugasić wodą ogień trzymany przez Gargamela. Na zakończenie przedszkolaki złożyły życzenia z okazji Święta Strażaka i podziękowały za ciężka pracę….no i oczywiście za to pouczające spotkanie.
mgr Renata Krzyżak
