KOTKI U STRAŻAKÓW

4 maja dzieci z oddziału przedszkolnego z Lipnicy Dolnej wybrały się z wizytą do remizy OSP w Lipnicy Dolnej na spotkanie ze strażakami.  Powitała nas miła reprezentacja lipnickich strażaków ochotników: p. Sławek Marzec i Kubuś Skórka.  Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej, niebezpiecznej
i odpowiedzialnej pracy strażaka. Dowiedziały się jak nazywają się sprzęty gaśnicze,  miały możliwość wsiąść do samochodu strażackiego,  a nawet  ugasić wodą ogień trzymany przez Gargamela. Na zakończenie przedszkolaki złożyły życzenia z okazji  Święta Strażaka i podziękowały za  ciężka pracę….no i oczywiście za to pouczające spotkanie.

mgr Renata Krzyżak

Zdjęcia.