LEKCJA BIBLIOTECZNA PSZCZÓŁEK

11 marca, po dłuższej przerwie dzieci z grupy III udały się na lekcję biblioteczną do Gminnej Biblioteki Publicznej. Tam przywitała nas Pani Bogumiła Kuźma, która na wstępie opowiedziała nam o tym wyjątkowym miejscu, przeczytała „prośby książki” jednocześnie wyjaśniając, jak należy się z nią obchodzić. Wyjaśniła czym różni się biblioteka od księgarni i zachęciła do systematycznych wizyt z rodzicami w bibliotece.      

         Podczas zajęć Pszczółki wysłuchały bajki, pt. „Za dużo marchewek” Katy Hudson. Książka ta, oprócz interesującego tekstu, oraz pięknych ilustracji zawierała w sobie  bardzo wartościowy morał, który został podkreślony i omówiony przez Panią Bogusię. Płynęło z niego przesłanie, że przyjaźń i dzielenie się z innymi są ważniejsze niż posiadanie. Ta urocza książka pokazuje, jak siła przyjaźni pomaga przetrwać trudne chwile w życiu. Nawet gdy po drodze spotykają nas niekoniecznie miłe niespodzianki. Po omówieniu książki, która dzieci z zainteresowaniem i skupieniu wysłuchały przyszła pora na oglądanie książek dostępnych w zbiorach naszej gminnej biblioteki, zwłaszcza tych dedykowanych dzieciom.

       Dla niektórych dzieci była to jedna z pierwszych wizyt w bibliotece, natomiast, ku miłemu zaskoczeniu, wiele dzieci to stali bywalcy biblioteki, już dobrze znani Paniom bibliotekarce. Zajęcia biblioteczne miały przede wszystkim wyposażyć przedszkolaki w szereg kompetencji poznawczych związanych z nowym miejscem oraz oczywiście dały możliwość obcowania z książką, co jest niezmiernie istotne dla rozwoju myślenia, pamięci i mowy dziecka. 

       To był bardzo mile spędzony czas i już planujemy kolejne odwiedziny w bibliotece.

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji