LEKCJA W BIBLIOTECE

11„Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie, jak tam chcecie.

A ja przecież wam powiadam:

Krasnoludki są na świecie.”

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem. Są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń nie tylko dla dzieci. Czytanie baśni jest niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni oraz pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Baśniowa tematyka towarzyszyła grupom najstarszym w minionym tygodniu. Stąd też dzieci z wszystkich grup udały się na lekcję biblioteczną do GBP, by posłuchać klasycznych baśni czytanych przez samą panią kierownik biblioteki – Beatę Sowę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały baśni O rybaku i złotej rybce oraz O sześciu łabędziach. Zwracały uwagę na ilustracje w książkach. Świetnie rozwiązały wszystkie quizy. Dowiedziały się też skąd tak dużo książek w bibliotece i czyją one są własnością:) Pani Beata rozpoznała wszystkich swoich stałych czytelników i zachęciła pozostałe dzieci do odwiedzania biblioteki.  
Dziękujemy pani Beacie za lekcję popularyzowania tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane.

A. Piechnik

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć