Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury- czytelnicza przygoda Motylków. Powitanie Jesieni w naszej grupie.

Już po raz drugi, nasza grupa przystąpiła do projektu, który promuje i rozwija czytelnictwo wśród najmłodszych; gdzie za pośrednictwem literatury dzieci uczą się budować prawidłowe relacje, rozpoznawać i nazywać emocje, czy też radzić sobie w sytuacjach trudnych. Rozpoczęliśmy projekt wraz z mamą naszego Nikosia, panią Ewelina Hajduk. Pani Ewelina przybliżyła nam historię małej wiewiórki Zosi, która słuchając innych, zwątpiła w słuszność swoich decyzji i odczuć. Książka „Nie musisz być grzeczny, czyli bajki przynoszące ulgę” Aleksandry Srokowskiej-Ziółkowskiej to zbiór opowiadań z przesłaniem. Nasze Motyki słuchały z wielkim zainteresowaniem. A nasz miś, który w tym roku towarzyszy przedszkolakom w wspólnej przygodzie przybrał imię Mikołaj i już powędrował do pierwszego Motylka.

Również w tym samym dniu przywitaliśmy panią Jesień. Nasze Motylki poprzez jesienne zabawy dydaktyczne i ruchowe odczarowały smutną pogodę za oknem i w naszej sali zrobiło się kolorowo i wesoło. Dzieci za pomocą ilustracji opowiadały, co dzieje się w czasie nastania jesieni, a zachodzące zmiany w przyrodzie opisywały z wielka precyzją. Na jesienny taniec po lesie załapała się również pani Ewelina, która z wielka gracją zatańczyła z nami poleczkę, kujawiaka czy krakowiaka.

To nasze pierwsze czytanie z zaproszonym gościem, które upłynęło w miłej atmosferze, a pani Ewelinka otrzymała dziecięce prace wykonane specjalnie dla niej. Już oczekujemy następnych gości.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji

Jot.Zet.