MARZEC W GRUPIE KOTKÓW

Miesiąc marzec obfitował w wiele wydarzeń, które przyniosły nam dużo radości i satysfakcji.
Przyniósł nam przede wszystkim kilka sukcesów w konkursach : .
– Amelia Rębilas zdobyła Grand prix XI Powiatowego Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego organizowanego przez nasze przedszkole.
– Aleksandra Przybyłko zwyciężyła, a  Amelia Rębilas zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Wiosenne kwiaty” organizowanym przez Miejskie Przedszkole z Zielonej Góry.
– Oliwia Jodłowska zdobyła wyróżnienie w Gminnym konkursie plastycznym „Legenda ziemi lipnickiej komiksem opowiedziana” organizowanym przez GDK , PSP  i PS w Lipnicy Murowanej.
– 17 marca obchodziliśmy Dzień św. Patryka i wszystko wtedy było zielone…zielone ubrania, zielone myśli, zielony spacer i pyszny zielony poczęstunek przygotowany przez rodziców naszej Oliwki.
– 21 marca poszliśmy szukać wiosny. Bez trudu udało się tego dokonać… a najbardziej pomógł nam w tym bocian, którego odwiedziliśmy i mogliśmy obserwować jego przedobiednią toaletę.
– 21 marca obchodziliśmy też Światowy Dzień  Zespołu Downa. Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa. Na znak solidarności wszyscy przyszliśmy do  przedszkola w kolorowych skarpetach nie do pary.
– 30 marca przybyła do nas p. Maria Krzyszkowska ( wielokrotna laureatka Konkursu Palm ), która opowiedziała dzieciom o zwyczajach niedzieli palmowej i sposobach wicia tradycyjnych lipnickich palm. Przeprowadziła także warsztaty, podczas których uczyła dzieci w jaki sposób wykonać kwiaty z bibuły i krepiny na wielkanocną palmę.
R. Krzyżak