MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY „MAGICZNA MOC BAJEK”

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego nasze Przedszkole przyłączyło się do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”, czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością. Organizatorem Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” jest Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle. Autorkami Projektu są nauczycielki wychowania przedszkolnego: Anna Zielińska – Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle Ludmiła Fabiszewska – Miejskie Przedszkole Nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim.

Projekt będzie realizowany w terminie: październik 2020 – maj 2021. Projekt będzie realizowany w grupie: 1, III, IV i VI.

P. Wymazała