MISIE POZNAJĄ ZAWÓD LISTONOSZA

Dzień Poczty Polskiej to idealna okazja to zaznajomienia dzieci z pracą pracowników poczty. Nasze Misie po krótkim wstępie dotyczącym poczty, listów, znaczków i podróży paczki od nadawcy do adresata, przeszły do działania. Najpierw rozgrzaliśmy nasze buzie zabawą logopedyczna: „Dźwięki na poczcie”, następnie na misiów czekał tor przeszkód, który musiały pokonać, aby dostarczyć paczkę pod wskazany adres. Zadanie utrudniał obudzony Miś, szukający swojej poduszki:) Dzieci bardzo wytrwale przechodziły się przez przeszkody i każdy poradził sobie z zadaniem wspaniale.  Paczka została dostarczona. I już wydawało się ze po zawodach, gdy do sali ktoś zapukał. Pod drzwiami czekała na nas torba listonosza i czapka. A w torbie list dla Misiów. Zachorował nasz listonosz i poprosił Misie, aby dostarczyły listy dla Przedszkolaków. Dzielne Misie od razu zabrały się do zadania i po kolei, sala po sali rozdały listy. Ten dzień zakończyła wizyta na poczcie w Lipnicy Murowanej. Panie pracujące na poczcie, jak zawsze przywitały nas z uśmiechem, dzieląc się z nami „tajnikami pracy pocztowca” jak i cukierkami. Złożone życzenia i upominek wywołały jeszcze większy uśmiech na twarzach pań i tym miłym akcentem pożegnaliśmy się i wróciliśmy do przedszkola. To był naprawdę udany dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jot.Zet.