MOTYLKI I KOTKI NA KAMIENIACH BRODZIŃSKIEGO

We czwartek 21 października, korzystając z pięknej jesiennej pogody grupa II i VI, czyli MOTYLKI i KOTKI wybrały się na wycieczkę autokarową Na Kamienie Brodzińskiego. Wszyscy doskonale wiedzą jak urokliwe jest to miejsce, zwłaszcza jesienią. Dzieci były bardzo podekscytowane samym faktem, że pojadą autobusem, gdy do tego doszły jeszcze atrakcje które czekały w lesie, to można powiedzieć, że to pełnia szczęścia. Kto nie pamięta swoich szaleństw z zeschłymi liśćmi z czasów dzieciństwa? Zapewne wszyscy pamiętają ;) Zwykłe zbieranie i podrzucanie kolorowych liści, zjeżdżanie na pupie z górki na pazurki, bieganie po leśnej polanie oraz możliwość zintegrowania się dzieci z dwóch grup przedszkolnych, to świetna zabawa. Do tego wszystkiego te cudowne okoliczności otaczającej przyrody….ehhhh, magia. 

      Oprócz góry przyjemności wycieczka miała także walory edukacyjne. Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi nazwa Kamieni, pamiętały, że mają nie hałasować, bo las to dom dzikich zwierząt, które boją się, gdy ktoś zachowuje się głośno.

      Jakież było nasze zdumienie i jednocześnie duma, gdy zauważyliśmy spontaniczną reakcją dzieci na napotkane w lesie śmieci…. nasz przedszkolaki po prostu zaczęły je zbierać z zamiarem wyrzucenia ich do kosza. Piękna postawa naszych dzieci niech będzie przykładem dla niektórych dorosłych. Brawo!!!! 

Chyba można śmiało powiedzieć, że to dla nas jeden z najpiękniejszych jesiennych dni. 

                                                                                                                      R. Krzyżak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Galeria 1

Galeria 2