NASI DZIELNI STRAŻACY

W maju obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. W związku z tym przez cały tydzień w każdej grupie przedszkolnej realizowane były różne działania związane z tym tematem. Celem tych działań było zapoznanie dzieci z pracą strażaka, wzbudzenie szacunku dla ich pracy, zapoznanie z przyczynami i skutkami powstawania pożarów oraz kształtowanie dbałości o bezpieczeństwo własne i innych. W miniony czwartek dzieci z grupy I, II, III, IV wybrały się w odwiedziny do pobliskiej Straży Pożarnej. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć samochód strażacki, węża do gaszenia pożaru. Dzieci poznały wyposażenie wozu strażackiego, gdzie największe zainteresowanie wzbudziły poruszające się nożyce do rozcinania blachy używane w czasie wypadków samochodowych. Dzieci mogły usłyszeć dźwięk alarmu/ syren co wzbudziło duże poruszenie. Na koniec wycieczki przedszkolaki wręczyły własnoręcznie zrobione podziękowania dla strażaków. Dzieci dziękowały za: męstwo, wrażliwość, poświecenie, odwagę. Dzięki tym działaniom przedszkolaki dowiedziały się wiele o niebezpiecznej i bardzo potrzebnej dla społeczeństwa pracy strażaków. Dziękujemy wszystkim naszym strażakom za ich bezinteresowną chęć niesienia innym pomocy i życzymy im wytrwałości w dalszej służbie.

WYCHOWAWCY Z GR I, II, III i IV

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć galeria 1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć galeria 2