NAUKA ZDALNA – LIPNICA DOLNA

Niestety obecny czas ponownie wymusił na nas kontakt z przedszkolakami za pomącą nośników elektronicznych. Wiem, że rodzice nie przepadają za nauką zdalną – my również nie – bo nie pozwala ona przede wszystkim na kontakt  dzieci  z rówieśnikami, co w wieku przedszkolnym jest sprawą niezwykle ważną…. cóż jednak nic na to nie poradzimy, musimy sobie jakoś radzić w tym trudnym czasie pandemii. Cieszy jednak to, że rodzice bardzo poważnie podchodzą do różnych aktywności, które proponujemy ich dzieciom i motywują dzieci do działań. Planując naukę zdalną staramy się dać dzieciom chociaż namiastkę przedszkolnej normalności. Przedszkolaki czynnie realizują różne działania: słuchają opowiadań, baśni i wierszy, odpowiadają na pytania nauczyciela, rozwiązują quizy, wykonują różnorodne prace plastyczne i techniczne, uczą się piosenek i wierszy, ćwiczą narządy mowy poprzez ćwiczenia ortofoniczne i dźwiękonaśladowcze,  doskonalą umiejętności analizy i syntezy, rozwijają logiczne myślenie poprzez różne ćwiczenia matematyczne, zachęcani są do aktywności ruchowej przy muzyce i nie tylko oraz do wykonywania drobnych prac, którymi mogą sprawić rodzicom miłą niespodziankę. 
Muszę przyznać, że rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego w Lipnicy Dolnej dają radę. Dzieci są bardzo aktywne i to cieszy. Wiadomo, że nauka zdalna nie dotyczy tylko przedszkolaków lecz również ich starszych dzieci, mimo to jednak starają, aby dzieci wykonywały zadania proponowane przez nauczyciela systematycznie i dokładnie. Brawo WY… DZIĘKUJĘ :)
                                                                                                               R. Krzyżak