NIE JESTEŚMY SAMI W KOSMOSIE

Znalezione obrazy dla zapytania: kosmos dzieciTemat kosmosu nie jest prostym do zrozumienia przez dzieci w wieku przedszkolnym, które nie posiadają jeszcze umiejętności abstrakcyjnego myślenia i ciężko im zrozumieć i wyobrazić sobie, że żyjemy na jednej z wielu planet w układzie słonecznym w szerszej czasoprzestrzeni. Realizując tygodniowy temat pt. „Nie jesteśmy sami w kosmosie”, staraliśmy się zobrazować dzieciom ten trudny a zarazem bardzo ciekawy temat. Puzzle, historyjki obrazkowe, makiety, książki i filmy edukacyjne stały się kluczowe w zgłębianiu tematu przez grupę I i II. ” „Kombinezon kosmonauty” oraz rakieta, która wylądowała na naszej sali pozwoliły każdemu dziecku na chwilę poczuć się prawdziwym kosmonautą i przenieść w kosmos.

M. Janik

Zapraszamy do galerii zdjęć