OBCHODY DNIA POCZTY POLSKIEJ W GRUPIE MOTYLKÓW I SÓWEK

Na 9 października przypada Światowy Dzień Poczty, natomiast 18 października obchodzimy Dzień Łącznościowca, czyli Święto Poczty Polskiej. Dlaczego 18 października? Tego dnia w 1558 r. król Zygmunt II August utworzył Pocztę Królewską, która przewoziła wiadomości na trasie Kraków-Wiedeń-Wenecja.
Ponieważ w tym roku Święto Poczty Polskiej wypadło w niedzielę, dzieci z grupy Motylków i Sówek postanowiły obchodzić je w poniedziałek, 19 października. Od rana dzieci z naszą pomocą organizowały w salach kąciki pocztowe, w których znalazły się skrzynki pocztowe, telefony, znaczki, koperty, druki pocztowe, listy i paczki, pocztówki… a nawet czapka listonosza i torba na listy. Dzieci podczas zajęć dydaktycznych wysłuchały opowiadań wzbogaconych ilustracjami, a przedstawiających drogę listu. Obejrzały też klaser ze znaczkami. Wzięły udział w zabawie matematycznej, polegającej na wrzuceniu do odpowiedniej skrzynki pocztowej wylosowanego przez siebie listu z geometrycznym znaczkiem. Tym sposobem dzieci utrwalały znajomość figur geometrycznych. Wysłuchały też piosenki o listonoszu, który mimo nawet niesprzyjającej pogody dostarcza ludziom listy i paczki. Dzieci poznały logo Poczty Polskiej i dowiedziały się, jaka jest jego historia. Na koniec zajęć na dzieci czekała niespodzianka w formie fotobudki.
Od kilku dni kąciki pocztowe nieustannie cieszą się zainteresowaniem, dzieci wcielają się w role urzędników pocztowych jak i listonoszy, świetnie się przy tym bawiąc.

Wszystkim pracownikom Poczty Polskiej składamy serdeczne życzenia!

A. Piechnik i J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Grupa Motylków

Grupa Sówek