OBCHODY DNIA ZIEMI U MOTYLKÓW I SÓWEK

„Ziemię mamy tylko jedną,
więc szanujmy ją,

bo cóż z nami stanie się,
gdy zniszczymy własny dom?”
.
W przedszkolu 22 kwietnia 2021r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci z grupy Motylków i Sówek wzięły udział w zajęciach o tematyce ekologicznej. Utrwalały wiadomości na temat wspólnego domu ludzi, zwierząt i roślin – Ziemi, jej problemach i sposobach pomocy, jaką możemy jej zaoferować. Dzieci poznały wiele pojęć związanych z ekologią i dbaniem o naszą planetę. Wzięły udział w warsztatach literacko – logopedycznych Misiowej Mamy, przygotowując po nich Kodeks Ekologa. Zorganizowały happening ekologiczny uliczkami Lipnicy, skandując hasła, recytując eko-wierszyki oraz śpiewając refren poznanej piosenki „Ziemia nas o pomoc woła, sama poradzić sobie nie zdoła. Dlatego dbaj o środowisko, nasza planeta to nie jest śmietnisko!”
Zachowania proekologiczne są i będą nadal propagowane w przedszkolu. W salach urządzono kąciki ekologiczne, w których dzieci mają możliwość zabawy utrwalając swoją wiedzę. Dzisiejsze święto było kolejną okazją do kształtowania świadomości ekologicznej dzieci. W młodym pokoleniu nadzieja, że nasza planeta będzie zadbana.
.
R. Kurek, A. Piechnik
.
Wkrótce zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
.
.