OBCHODY PIERWSZEGO ŚWIĘTA ZE ZMISIOWANEGO EKO-KALENDARZA

Sześciolatki podjęły się kolejnego wyzwania, które zaproponowała Misiowa Mama – autorka projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Wykonały, realizując IV moduł projektu, ZMISIOWANY EKO – KALENDARZ, który będzie przypominał nam o ważnych świętach ekologicznych w tym roku szkolnym. Święta te będziemy obchodzić oczywiście z literackim akcentem. Pierwszym ważnym dniem w naszym Zmisiowanym eko-kalendarzu jest Dzień Kota, który obchodziliśmy 17 lutego. Dzieci wówczas m.in. wzięły udział w kocich warsztatach literacko – plastycznych (czego efektem są samodzielnie wykonane prace plastyczne ilustrujące wiersz), a także zabawiły się w odkodowywanie obrazka. Tego dnia poznały także mnóstwo ciekawostek na temat wielkiej kociej rodziny: lwów, tygrysów, gepardów, panter, ocelotów, serwali, żbików i rysiach, gdyż tematem tygodniowym były akurat zwierzęta egzotyczne. Podczas rozmaitych aktywności (ćwiczeń logopedycznych, zajęć muzyczno – ruchowych, matematycznych, przyrodniczych) dzieci, dobrze się bawiąc, rozwijały różne kompetencje.

A. Piechnik

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć