OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W GRUPIE MISIÓW I POCZĄTEK CZYTELNICZEJ PRZYGODY

W Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania gościem dzieci z grupy Misiów była pani Renata Kurek – niegdysiejsza wieloletnia dyrektor i nauczycielka naszej placówki. Opowiedziała nam pięknie o książkach, o czytaniu, o tym, jakie ono jest ważne. Następnie przeczytała dzieciom książkę pt. Misia w ogrodzie Nadii Berkane i omówiła z dziećmi jej treść. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od pani Reni słodki poczęstunek, dzieci zaś wręczyły podziękowanie i misiowy upominek. Nie zabrakło wspólnej fotografii.
Tego dnia w grupie Misiów rozpoczęliśmy też oficjalnie udział w czytelniczym projekcie Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Wybraliśmy dzisiaj grupowego misia, którego dzieci nazwały Dudusiem. Duduś w obecnym roku szkolnym odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Dzisiaj wyruszył do pierwszej osoby z grupy, której pani Renia przekazała Misia i jego Dzienniczek. U każdego przedszkolaka spędzi on jedno popołudnie, wieczór i noc. Po przeczytaniu misiowi przez rodzica  wierszyka/baśni/opowiadania i wypełnieniu karty z Dzienniczka Małego Misia, rano Duduś wróci do przedszkola. W przedszkolu będzie mieszkał w kąciku czytelniczym i będzie obecny na zajęciach przeprowadzanych w ramach projektu w roli przewodnika po świecie literatury. 

Kolejny dzień pełen wrażeń minął szybko. I warto dodać, że prawdą jest, że w przedszkolu nie ma nudy!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć

A. Piechnik