PAN POLICJANT U KOTKÓW – LIPNICA DOLNA

 Dnia 22 października nasz oddział przedszkolny odwiedzili panowie z Policji Powiatowej w Bochni. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak dokładnie wygląda umundurowanie policjantów, na czym polega ich ciężka i odpowiedzialna praca, miały także możliwość podsumowania swoich wiadomości dotyczących bezpiecznego zachowania się na ulicy. Pan Policjant przestrzegał dzieci przed zawieraniem znajomości z obcymi, którzy być może będą chcieli im zrobić krzywdę. 

       Wiedza naszych przedszkolaków dotycząca omawianych kwestii, wyraźnie zaimponowała Panom policjantom. Nie tylko, że znali numery alarmowe, także sprawnie odpowiadali na liczne pytania oraz sami formułowali trafne spostrzeżenia i pytania. 

       Na zakończenie przedszkolaki mogły pooglądać atrybuty policyjne : czapki, lizak, kamizelki odblaskowe, do używania których zwłaszcza w obecnym okresie, policjanci bardzo zachęcali.

Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej i pogodnej atmosferze. To bardzo ważne aby takie spotkania się odbywały, bo nie dość, że dzieci zdobywają konieczną dla bezpieczeństwa wiedzę , to ponadto, budują sobie pozytywny wizerunek Policjanta. Dzieci wiedzą, że Policjant to człowiek, którego praca polega na pomaganiu innym ludziom.

R. Krzyżak

Zapraszam do obejrzenia zdjęć