PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ DZIECI Z GR.IV I V (14-17.04)

Dla dzieci z grupy IV i V ostatni tydzień upłynął pod hasłem „projekty”. Zrealizowały zdalnie VIII moduł projektu Misiowej Mamy pod nazwą „Mali przedsiębiorcy”. Dowiedziały się w jaki sposób powstają pieniądze, czy zawsze istniały i czy wszystko można za nie kupić. Zaprojektowały swoje dwustronne banknoty, poznały znaczenie powiedzenia „Grosz do grosza, a będzie kokosza”.
Przedszkolaki kontynuowały także rozpoczęty jeszcze w styczniu program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Przedstawiły na rysunkach różne rodzaje dymów, poznały Dinka – dinozaura przewodnika, który opowiedział o tym trudnym, ale ważnym temacie, nauczył też dzieci piosenki o sobie. Dzieci różnymi technikami przedstawiły zielonego przewodnika, a także zaprojektowały znaczki zakazujące palenia. Więcej o tymże programie wkrótce w „Promyku Słońca”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie:)

A. Piechnik, J. Zych

Zdjęcia nadesłane przez rodziców dzieci z gr. IV i V