PODSUMOWANIE PRACY OD 27 KWIETNIA DO 8 MAJA – Lipnica Dolna

Ostatnie dwa tygodnie upłynęły nam w iście patriotycznej atmosferze. Pierwszy z nich poświęciliśmy naszej miejscowości – przypomnieliśmy sobie legendę o założeniu Lipnicy, przyjrzeliśmy się lipnickim zabytkom i malowniczemu położeniu. Dzieci wykonały kilka ciekawych prac plastycznych: Herb Lipnicy, wyklejankę z figur geometrycznych nt. „Mój dom”, obrazek przedstawiający budynek naszego przedszkola, za którym wszyscy tęsknimy.
    Pierwszy majowy tydzień – co oczywiste – poświęciliśmy tematyce MOJA OJCZYZNA. Dzieci wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie, dowiedziały się jakie są nasze symbole narodowe i dlaczego są tak ważne, poznały legendy o Krakowie i Warszawie. Dzięki quizom, układankom i puzzlom on line utrwalały sobie poznane wiadomości, jednocześnie ćwicząc spostrzegawczość, pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową i wdrażając się w świat nowoczesnych technologii. Przedszkolaki wykonały kilka prac plastyczno- technicznych, które wymagały od nich dużego zaangażowania, ale i też pomocy ze strony ich rodziców, którzy jak zwykle nie zawiedli. Z dumą mogę napisać, że w naszych  zdalnych zajęciach biorą udział wszystkie dzieci, jest to możliwe dzięki odpowiedzialnej i pełnej troski o ich rozwój postawie rodziców.
     Nie zapomnieliśmy także o Dniu  Strażaka – 4 maja dzieci stworzyły dla Strażaków piękne laurki z życzeniami, z nadesłanych fotek zmontowaliśmy obrazek i zamieściliśmy go razem z życzeniami na profilu facebookowym OSP Lipnica Dolna.

Zapraszamy do galerii zdjęć nadesłanych przez rodziców  

                                                          

R. Krzyżak