PODSUMOWANIE PRACY W GR. IV I V 15.-19.06.2020 r.

Na trzeci tydzień czerwca dla dzieci z gr. IV i V przygotowałyśmy aktywności dotyczące zabawek i zabaw, czyli tego, co dzieci lubią najbardziej. Wszyscy dobrze wiemy, że nauka dzieci w wieku przedszkolnym odbywa się przez zabawę. W taki właśnie sposób, świetnie się bawiąc, dzieci miały możliwość wysłuchania opowiadania o ulubionej zabawce, a także obejrzenia filmu o tym, w jaki sposób, gdzie, i czym bawili się nasi pradziadkowie. Zobaczyły, jak zmieniały się zabawki przez lata. Dowiedziały się też, w jaki sposób powstają zabawki z drewna. Nie zabrakło propozycji różnych zabaw – w klasy, w teatr, w tworzenie kompozycji według wzoru z klocków, a także samodzielnie – z materiału przyrodniczego. Przypomniałyśmy dzieciom wielokrotnie, że po skończonej zabawie należy posprzątać… ale tego chyba nie trzeba im przypominać? ;) Przygotowane karty pracy o tematyce zabawek, dzieci wypełniały z wielkim zapałem i bezbłędnie. Miały też możliwość poćwiczenia aparatu artykulacyjnego z figurkami Lego.
Mimo tego, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje, dzieci wypełniają swoje obowiązki i nadal, bawiąc się w domach, pod czujnym okiem rodziców, zdobywają wiele cennych wiadomości i umiejętności.

A. Piechnik i J. Zych

ZDJĘCIA NADESŁANE PRZEZ RODZICÓW DZIECI Z GR. IV I V