PODSUMOWANIE PRACY W GR.IV I V W DNIACH 11.-15.05.2020

Łąka to ekosystem, który wiosną zmienia się w wyjątkowy sposób. Dzieci z grup IV i V w ubiegłym tygodniu poznały dokładnie wielu mieszkańców łąki – m.in. motyla, mrówkę, pająka, pszczołę. Poznały też cykl rozwojowy motyla i cykl życia pszczoły. Mogły zapoznać się ze znaczeniem barwy ochronnej czy budową kwiatu. Wykonały prace plastyczne różnymi technikami. Rozwiązywały zagadki i bawiły się w detektywów. Dzieci nie zapomniały też o aktywności ruchowej, którą również znalazły w propozycjach, a także o wybranych przez nas grach interaktywnych, które rozwijały słuch fonematyczny i pamięć wzrokową. Oglądały krótkie edukacyjne filmy przyrodnicze. 18 maja dzieci włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny, doskonaliły czytanie wyrazów określających członków rodziny i dzielenia tych nazw na sylaby. 
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za ten miniony, kolejny pracowity tydzień. Doceniamy, że mimo wielu obowiązków zawodowych i rodzinnych bierzecie nadal tak liczny i aktywny udział w realizacji naszych propozycji kształcenia na odległość.

A. Piechnik i J. Zych

 

ZDJĘCIA NADESŁANE PRZEZ RODZICÓW DZIECI Z GR. IV I V 11.-15.05.2020