POJAZDY I PRACA MECHANIKA. BLOK TEMATYCZNY W GRUPIE MISIÓW

W minionym tygodniu dzieci z grupy Misiów poznały zawód mechanika, uczestnicząc w spotkaniach z niezwykłymi osobami. Pierwszym gościem w naszym przedszkolu był pan Kamil Krupa, tata naszego Filipka, który z zawodu jest mechanikiem. Pan Kamil ujął nas swoją wiedzą i podejściem do dzieci.  Tata Filipka rozmawiał z dziećmi o wszelkich pojazdach pływających, latających, czy poruszających się po drogach czy po torach. A przeczytana bajka o pojazdach posiadających koła wzbudziła w grupie chęć posiadania motoru. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, dzieci chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach panu Kamilowi. A przygotowany sprawdzian dla pana Kamila nie sprawił mu większych problemów potwierdzając, że mechanik rozpozna każdy klucz czy narzędzie pracy po dotyku.

Do kolejnego pana mechanika wybraliśmy się na wycieczkę. Po drodze podziwialiśmy piękną Lipnicę i miejsca ważne dla każdego lipniczanina. Dotarliśmy do warsztatu pana Romana Dzięgla bez żadnego zmęczenia. A tam, na miejscu mogliśmy podziwiać pana Romka w akcji. Jak zmieniał świecę w aucie pana Kazka i odkręcał koła w samochodzie kolejnego klienta. Pan Romek pokazał nam swoje narzędzia pracy, jak i maszyny, które mu tę pracę ułatwiają. Po tak intensywnym pokazie, urządziliśmy sobie w ogrodzie naszej pani Dorotki piknik i zabawy, a kochane pupile gospodarzy umilały nam czas. Dzieci miały do dyspozycji trampolinę, piaskownicę, huśtawki i ogród do mroźnego berka.

Połączyliśmy pożyteczne z przyjemnościami, a tydzień uciekł nam bardzo szybko. Dziękujemy panom za podzielenie się wiedzą i możliwość obserwacji ich pracy. To był bardzo udany tydzień.

Zapraszamy do fotorelacje

Jot.Zet.