POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA W BORKU

75564574_1037814123277392_2314339154604851200_n19 listopada, na nasze zaproszenie, przybyła do nas Pani Agnieszka Szpar założycielka i prezes schroniska dla zwierząt bezdomnych w Borku. Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom o psach i kotach, które są pod jej opieką, o ich potrzebach i niełatwym losie (wiele z tych zwierząt ma za sobą traumatyczne przeżycia). Zachęcała dzieci, aby wraz z rodzicami odwiedzili schronisko – być może ktoś zyskałby wiernego przyjaciela. Poprosiła także o podarowanie – w miarę możliwości – starych kocy, kołder, prześcieradeł, ręczników czy karmy dla psów i kotów (lista karm, którymi karmione sa zwierzęta w Borku dostępna w przedszkolu, w miejscu zbiórki).
Los bezdomnych zwierząt nie jest nam obojętny, chcemy kształtować u dzieci wrażliwość i postawę empatyczną wobec zwierząt, dlatego postanowiliśmy się przyłączyć do akcji mającej na celu poprawę standardu pobytu zwierząt w schronisku. Zbiórka rzeczy odbędzie się w holu przedszkola oraz w oddziale przedszkolnym w Lipnicy Dolnej i będzie trwała do stycznia (lista rzeczy, którymi można wspomóc schronisko będzie wywieszona także w holu przedszkola).
       Zachęcamy wszystkich do pomocy zwierzętom ze schroniska w Borku ale prosimy także, aby zwrócili Państwo uwagę  na swoich czworonożnych przyjaciół. Czy budy i kojce na pewno są odpowiednio przygotowane do nadejścia zimy?  Zima to trudny czas dla psów i kotów żyjących na zewnątrz, one cierpią podczas mrozów. Zadbajmy o nie, pomóżmy im i pamiętajmy, że: ” Miarą człowieka jest to w jaki sposób traktuje zwierzęta”.

R. Krzyżak

Zapraszamy do galerii zdjęć