POŻEGNALANA WYCIECZKA

Dzieci z dwóch najstarszych grup: SÓWEK i JEŻYKÓW wzięły udział
w wycieczce do Jastrzębia do Centrum Edukacyjo – Przyrodniczego. Był to moment wyciszenia się dla wszystkich. Spacerując podziwialiśmy piękno otaczającej nas przyrody. Koordynatorzy warsztatów: Pan Wojciech i Pan Tomasz przygotowali dla naszych wychowanków wiele zadań. Dzieci m.in. szukały ukrytych w lesie zwierząt :) na temat których mogły dowiedzieć się ciekawostek na ich temat. Udział w warsztatach niewątpliwie poszerzył wiedzę ekologiczną przedszkolaków. Atmosferę wycieczkową z pewnością podkreśliło pieczenie kiełbasek oraz pałaszowanie smakołyków z plecaka .

Następnie udaliśmy się do Centrum Kultury w Jastrzębi, gdzie dzieci zwiedzały muzeum etnograficzne oraz uczestniczyły tym razem w warsztatach plastycznych, gdzie mogły przenieść się w świat dawnych zabawek i wykonać „wirujący furtok”. Radości z własnoręcznie wykonanych zabawek nie było końca! Na koniec każdy zatańczył taniec o tej samej nazwie.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Czchowie, aby zwiedzić Basztę nad Dunajcem, skąd mogliśmy podziwiać piękne widoki.

Ale to nie był jeszcze koniec :) W Iwkowej „Na ogródkach” zajadaliśmy się frytkami i lodami oraz mogliśmy spróbować prawdziwej „iwkowskiej oranżady”.

Mamy nadzieję, że ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków!

mgr Anna Irzykowska

Zdjęcia tutaj.