PROJEKT PROFILAKTYCZNY „SZCZĘŚLIWA RODZINA”

W naszym przedszkolu realizowany jest projekt profilaktyczny pt.: „Szczęśliwa rodzina”. Celem podjętych działań jest szeroko rozumiana profilaktyka wszelkich zachowań, które są szkodliwe dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Podczas realizacji projektu dzieci będą uczestniczyły w zajęciach dotyczących emocji, będą uczyły się jak je rozpoznawać, nazywać i radzić sobie  z tymi, które są trudne. Projekt będzie realizowany w grupach starszych a tematy zajęć to np. „Co siedzi w mojej głowie?” , „Jestem zły! – jak oswoić tygrysa”. Dzieci wezmą również udział w przedstawieniu teatrzyku Kamishibai pt.: „Cukierek” autorstwa pań nauczycielek, z którego dowiedzą się o niebezpieczeństwie przyjmowania od nieznajomych cukierków lub innych „słodyczy”.
W ramach realizacji projektu zaplanowano również szkolenie i spotkanie dla nauczcieli i rodziców oraz rodzinny konkurs plastyczny. O terminach poszczególnych działań będziemy informowali na bieżąco a już teraz zachęcamy do aktywnego w nich uczestnictwa. Wszak bezpieczeństwo i zdrowie, także psychiczne, to fundament szczęśliwego życia.  
Monika Kruk