PRZEDSZKOLAKI OBCHODZĄ ŚWIĘTO ZIEMI!!

img_9629
        Przed kilku laty, nauczyciele naszego przedszkola wpadli na pomysł, aby nagłośnić tak ważne święto, jakim jest obchodzony 22 kwietnia DZIEŃ ZIEMI. Było to związane z potrzebą podjęcia działań, w celu uświadomienia lipnickiej społeczności, jak wielkie znaczenie dla każdego z nas, ma  możliwość życia w czystym, nieskażonym środowisku. Nasze przedszkolaki – o czym rodzice doskonale wiedzą – są na tym punkcie bardzo wyczulone. Wiedzą kto jest przyjacielem przyrody i dlaczego nim jest, są wrażliwe na piękno przyrody i  empatyczne wobec zwierząt. Postanowiliśmy więc aby swoją wiedzą podzielili się z Lipczanami i tak zrodził się pomysł zorganizowania HAPPENINGU EKOLOGICZNEGO pod hasłem KOCHASZ DZIECI – NIE PAL ŚMIECI. Przez wszystkie lata nasze hasło przewodnie nie zmieniło się, gdyż nadal uważamy, że nie wszyscy rozumieją czym grozi spalanie w piecach plastiku, folii, gumy czy innych śmieci. Niektórzy nadal nie zdają sobie sprawy jakie konsekwencje, szczególnie dla dzieci, ma takie postępowanie. Dlatego dzieci nie szczędziły swojego głosu ( inna sprawa, że w ogóle go nie szczędzą ;) ), aby dotrzeć i przekonać wszystkich nieprzekonanych, że CZYSTE ŚRODOWISKO – LEPSZE NIŻ UZDROWISKO. Skandując ekologiczne hasła, odwiedziliśmy wiele instytucji, przeszliśmy uliczkami Lipnicy i odznaczaliśmy medalami EKO PRZYJACIEL 2018, spotkanych mieszkańców Lipnicy, którzy aby zasłużyć na nagrodę musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przyrody. Było nam miło, gdyż wszyscy napotkani i zapytani, pomyślnie zdali test ekologiczny. 
    Było głośno, kolorowo, pogodnie, radośnie i miejmy nadzieję, że skutecznie. A  na koniec było jeszcze słodko, bo dzieciaki zgarnęły przy okazji trochę smakołyków, za co bardzo darczyńcom dziękujemy!!!!
                                                                                                                                                                  Renata Krzyżak