PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY U MOTYLKÓW

Dzieci z Grupy Motylków właściwie przygotowania do Świąt Wielkanocnych rozpoczęły już od uczestniczenia w warsztatach robienia palmy w tutejszym Gminnym Ośrodku Kultury. Gdy dowiedziały się co i jak, same pomagały w domach ozdabiać palmę i instruowały domowników. Wykonały nawet mini palemki w ramach aktywności plastyczni-technicznej. Zawitały też z wizytą u dziadków Michalinki Mocię, państwa Motaków. Podziwiały młode kózki, kwiaty w ogrodzie i miały okazję obejrzeć palmy wielkanocne przygotowane dla wszystkich wnucząt. 

Nie zabrakło czytanek i opowiadań na temat Świąt Wielkiej Nocy i zwyczajów z nimi związanych. 

Dzieci przygotowały dla swoich rodziców stroiki wraz z życzeniami świątecznymi. Ćwiczyły jak prawidłowo nakryć do stołu i co włożyć do koszyczka wielkanocnego. Z zaangażowaniem wszyscy malowali pisanki, a następnie dzielili się jajkiem, składając sobie życzenia. 

Z pewnością każdy Motylek będzie bohaterem swojego domu w czasie przygotowań do Wielkanocy.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć