PRZYGOTOWYWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I WIGILIA U PSZCZÓŁEK

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne święta, to czas najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń, dlatego też przygotowywania do nich wprowadzają wszystkich w miłą i magiczną atmosferę. PSZCZÓŁKI z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tego niezwykłego wydarzenia poprzez różne działania. Dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat tradycji bożonarodzeniowych, uczyły się śpiewać tradycyjne kolędy, pastorałki jak również piosenki o tematyce zimowo- świątecznej. Przedszkolaki wykonywały ozdoby świąteczne, tworzyły piękne kartki z życzeniami dla podopiecznych DPS-u w Bochnii, a także wspólnie ubierały choinkę podarowaną przez rodziców naszego Adasia za co jeszcze raz bardzo dziękujemy:-). Nieodłącznym elementem przygotowań do tych świąt jest pieczenie pierniczków. Dzieci z radością wykrawały kształty z piernikowego ciasta i ozdabiały je według własnego pomysłu. Każde ciasteczko było wyjątkowe i bardzo kolorowe. Dzieci nawet twierdziły, że mamy myszki na sali ponieważ pod koniec dnia zostało tylko kilka pierniczków ;-). Ostatnim i na pewno najważniejszym wydarzeniem, poprzedzajacym święta jest przedszkolna Wigilia. W tym dniu już od rana można było zauważyć jak ważny jest to dzień dla nas wszystkich. Przedszkolaki odświętnie ubrane z uśmiechem na twarzy wchodziły na salę, aby razem przygotować wigilijny stół. Współnie z siostrą Dorotą rozpoczeliśmy Wigilię poprzez czytanie Ewangelii, modlitwę, łamanie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń. Na koniec zasiedliśmy przy odświętnie ubranym stole, aby zaśpiewać poznane przez nas kolędy, porozmawiać i poczęstować się różnymi łakociami. Cała uroczystość przebiegła w miłej radosnej atmosferze i wywołała uśmiech i radość dzieci :-)

P. Wymazała

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć