PRZYSZŁA DO NAS PANI JESIEŃ – LIPNICA DOLNA

W minionym tygodniu nasz oddział przedszkolny odwiedził niecodzienny gość. Przybyła do nas Pani Jesień – piękna, wesoła, kolorowa. Przyniosła ze sobą cały kosz jesiennych darów – czegóż tam nie było: wrzosy, kolorowe liście, jarzębina, żołędzie, kasztany, różnorodne owoce i warzywa. Pani Jesień bardzo dokładnie zbadała wiadomości dzieci dotyczące tej pory roku, która niedawno się rozpoczęła.
Przeczytała dzieciom ciekawy wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt.”Jesień”, zadawała dzieciom jesienne zagadki. Gdy już upewniła się, że nasze przedszkolaki ugruntowały swoją wiedzę, zaprosiła ich do wspólnego śpiewania i tańca ( a wierzcie mi, dryg do tańca to Pani Jesień ma, więc dzieci ochoczo „poszły w tany”). Spotkanie zakończyło się słodkim co nieco, podziękowaniami  i wspólną fotką.
Bardzo dziękujemy Pani Karolinie Strugała – dyrektorowi zaprzyjaźnionego z nami Żłobka „Kubuś i przyjaciele” za przybycie. Wykreowana przez nią postać Pani Jesieni wspaniałe wprowadziła nas w iście złotojesienny klimat. Dziękujemy też za to, że zawsze możemy liczyć na jej życzliwą pomoc i chęć współpracy.

                                                  R. Krzyżak

Zapraszam do galerii zdjęć