PSZCZÓŁKI I LEKCJA WF-U W SZKOLE

W grupie Pszczółek w obecnym roku szkolnym realizowana jest innowacja pedagogiczna z zakresu wychowania fizycznego i rytmiki pt. „Dziecko i ruch – naturalny i nieodłączny duet” autorstwa Beaty Pajor. Dzieci z pasją angażują się w szereg działań, a przede wszystkim ćwiczeń fizycznych i gimnastyki korekcyjnej oraz rytmiki. W środę, 12 kwietnia, Pszczółki korzystając z zaproszenia pani Kasi Gromala -–nauczyciela wychowania fizycznego i wychowawcy klasy VI a – wzięły udział w profesjonalnej lekcji wf-u na hali sportowej SP w Lipnicy Murowanej. Najpierw uczniowie zaprezentowali sposób wykonywania ćwiczeń gimnastycznych w obwodach stacyjnych, dając przykład zdyscyplinowania i umiejętności fizycznych. Następnie dzielne i wysportowane 5-latki, instruowane przez panią Kasię i jej wspaniałą klasę, po krótkiej rozgrzewce przystąpiły do ćwiczeń gimnastycznych w formie wyścigu rzędów. Na koniec zajęć był element zabawy w kole i zagadki ruchowe. Ku uciesze wszystkich wysportowane dzieciaki dostały brawa i pamiątkowe dyplomiki. Pani Kasi Gromala i jej klasie serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie 5-latków.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć

Beata Pajor