PSZCZÓŁKI OBCHODZĄ DZIEŃ WODY

22 marca każde dziecko z grupy III przybyło do przedszkola z butelką wody nie bez powodu. W tym właśnie dniu obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszej grupie dzieci również przyłączyły się do świętowania, ponieważ doskonale wiedzą, jak ważna jest woda dla naszego życia. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: że woda może być słona i sodka, z ilu procent wody składa się ciało człowieka, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę a nawet jakie może mieć stany skupienia. Brały udział z zabawie badawczej, która pokazała jak marnujemy wodę, gdy dobrze nie dokręcamy kranu oraz gdy nie używamy kubka do mycia zębów. Przyniesione butelki były dla nas również doskonałym narzędziem do zabawy matematycznej na zbiorach, porównywaniu ich i przeliczaniu. Poszczególne działania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce, a butelka wody służyła do ćwiczeń oraz określania stosunków przestrzennych, a także utrwalania lewej i prawej strony ciała. Każde dziecko wykonało również swoją kropelkę wody wypełniając ją plasteliną. To były bardzo edukacyjne zajęcia, które miejmy nadzieję zaprocentują w przyszłości.

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć