SÓWKI POZNAJĄ BIEGUNY ZIEMI

W ostatnim tygodniu lutego grupa Sówek zyskała nowy czasowy kącik do zabaw z fabułą i przeróżnych ćwiczeń, a mianowicie kącik polarny. Dzieci przez cały tydzień miały możliwość zapoznania się ze zwierzętami polarnymi, z globusem, poznania warunków życia na biegunie północnym. Poszerzyły wiedzę na temat zwyczajów i życia Eskimosów dawniej oraz obecnie. Poznały zwyczaje i środowisko życia pingwinów. Tańczyły do piosenki „Jestem Eskimos, prosto z Alaski”. Poprzez zabawę w kąciku polarnym między innymi utrwalały wiedzę o tym niezwykle interesującym temacie a jednocześnie doskonaliły różne umiejętności: grafomotorykę, artykulatory, przeliczanie, dodawanie i odejmowanie, czy toczenie piłeczek do celu, a także czytanie sylab po złowieniu ich na wędkę. Duże zainteresowanie wzbudziły u dzieci doświadczenia „Co przyciąga magnes a co nie?” (magnesy też, tak, jak Ziemia, mają dwa bieguny).
Dzieci bardzo chętnie sięgały też po książki związane z tematem, najczęściej wybierały te, których bohaterami były niedźwiadki polarne i pingwiny. Po tygodniu pełnym nowych doświadczeń i zabaw czują się ekspertami i wiedzą na przykład, dlaczego niedźwiedzie polarne nie polują na pingwiny:)

A. Piechnik i J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć