SÓWKI ROZPOCZĘŁY UDZIAŁ W PROJEKCIE „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

29 września, w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, dzieci z grupy Sówek rozpoczęły przygodę z międzynarodowym projektem edukacyjnym Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Jego głównym celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy z innymi placówkami.

Na dzieci tego dnia czekała ciekawa książka o Małym niedźwiadku, który szukał przyjaciół. Czekał też mały miś, jego Dzienniczek i specjalny pojemnik z imionami dzieci, służący do losowego wybierania szczęśliwców, którzy kolejno będą gościć małego misia w domu. Po wysłuchaniu opowiadania, dzieci wspólnie wybierały imię dla niedźwiadka – podróżnika. Propozycji było mnóstwo, jednak imię Bruno najbardziej przypadło dzieciom do gustu. Miś zyskał też nazwisko, zatem Bruno Brunatniczek wyruszył w czytelniczą podróż. Wróci do sali na stałe po odwiedzeniu wszystkich dzieci z grupy.
      Tak rozpoczęliśmy pierwszy moduł projektu pod nazwą Czytamy razem z Małym Misiem. Dzieci były mocno podekscytowane wydarzeniem i z niecierpliwością czekają na kolejne losowania.

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć