SÓWKI W PROJEKCIE „SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW”

Dzieci z grupy Sówek biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pod hasłem „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”, propagującym troskę o środowisko naturalne. W ramach projektu dzieci poznają cztery żywioły i ich znaczenie w przyrodzie. Dotychczas udało nam się zrealizować trzy moduły, podczas których sześciolatki poznały następujące żywioły: wodę, słońce i powietrze. Po powrocie z kwarantanny do przedszkola dzieci zostaną zapoznane z magią żywiołu ziemi. 
Fascynująca przygoda z żywiołami zaczęła się od wspólnego czytania opowiadań z książki Gang Fajniaków i Miasto Marzeń. Następnie na każdych zajęciach wykonywaliśmy różne doświadczenia, podczas których dzieci z wielkim zaangażowaniem badały właściwości poznawanych żywiołów, a po doświadczeniach i badaniach wykonywały różnymi technikami prace plastyczne związane z nimi. Były także motywowane do propagowania postaw ekologicznych naklejkowymi odznakami.
Tematyka zajęć bardzo spodobała się dzieciom, odzwierciedlały ją w zabawach swobodnych, wybierając często do niej podarowane nam do projektu urocze Fajniaki. Tworzyły im własny świat, wykonywały książeczki z Fajniakami w roli głównej, budowały z klocków ekozakątek, a nawet mieszkanie – komin dla psotnego smoga Stefana.
Udział w projekcie jest wspaniałą przygodą, która wzbogaca dzieci w nowe doświadczenia, pozwala zapamiętać ważne informacje, a także kształtuje postawy ekologiczne.
A. Piechnik