SPACER GRUPY „PSZCZÓŁEK” I „JEŻYKÓW” NA STARY CMENTARZ LIPNICKI

W przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, pokazujemy także, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.

       29 października tuż przed Świętem Zmarłych grupa III i IV udały się na długi spacer na stary cmentarz lipnicki, aby pomodlić się i zapalić znicze na Grobach Nieznanego Żołnierza. 

       Przed wyjściem uczestniczyły w pogadance nt. zbliżających się świątecznych dni: Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. Rozmawialiśmy na temat konieczności modlitwy za wszystkich zmarłych oraz pamięci o nich. Przypomnieliśmy sobie zasady zachowania na cmentarzu. Następnie zabraliśmy przyniesione przez dzieci znicze i udaliśmy się do jednej z lipnickich nekropoli. 

       Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o nasza wolność oraz zapalenie zniczy na ich grobach. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Spacerując przyglądały się przygotowaniom do zbliżających się świąt. Doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać w takim miejscu. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

GALERIA 1

GALERIA 2