SPOTAKNIE Z TEATREM KAMISHIBAI W GRUPIE MISIÓW

Dzieci z grupy Misiów poznały wywodzący się z Japonii teatrzyk Kamishibai. Jest to forma książki wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą, magiczną skrzynkę, która sprawia, że widz mocniej niż zwykle się koncentruje.
„Wędrówka małego kasztanka” autorstwa Doroty Kluski to opowiadanie, które poznały maluszki. Utwór pozwolił utrwalić nazwę drzewa, którego owocami są kasztany, zwierzęta, które spotykał kasztan na swej ścieżce a także ich zwyczaje. Teatrzyk zaangażował dzieci do ćwiczeń dźwiękonaśladowczych. Naśladowaliśmy odgłosy wiatru, szelestu liści, pohukiwań sowy, zajęczych skoków. Potem dzieci wzięły udział w zabawie logorytmicznej o kolczastym kasztanie z kolczastą bródką, który spadł z kasztanowca i utknął w trawie, a spotkanie z teatrzykiem zakończyła zabawa w przenoszenie kasztanów na kolorowych „wysięgnikach”. Tu koncentracja była na jeszcze wyższym poziomie:)

A. Piechnik

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć