SPOTKANIE CZYTELNICZE W GRUPIE MOTYLKÓW I SÓWEK

W ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” zorganizowano spotkania czytelnicze w grupach Motylków i Sówek, realizujących projektowy moduł „Mały miś w świecie emocji”. Zatem tematem  spotkania były oczywiście emocje, a właściwie, najtrudniejsza do zaakceptowania i przetrwania  – złość. Na spotkanie zaproszono panią kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipnicy Murowanej – p. Beatę Sowę, która porozmawiała z dziećmi o emocjach i przeczytała dzieciom książkę pt. „Jestem wściekły! Jak pokonać złość?” autorstwa Doroty Geisner. Książka w przystępnej formie opowiada o tym, czym ów gniew jest, skąd się bierze i jak można go opanować… a także co zrobić, jeżeli nas dopadnie. Na zakończenie pani Beata poczęstowała dzieci wierszem z tomu „Rady nie od parady”. Dzieci słuchały w ciszy i były mocno zaciekawione. Chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami po lekturze.

A. Piechnik, R. Kurek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć